Заняття з духовно-морального виховання для старшого дошкільного віку «Заповідь «Не вбивай». Святість людського життя»

Про матеріал
Заняття з духовно-морального виховання для старшого дошкільного віку «Заповідь «Не вбивай». Святість людського життя» Мета: Акцентувати увагу на збереженні людського життя, показати його святість та недоторканність. Формувати навички надання допомоги в різних екстремальних ситуаціях. Формувати поняття, що життя є найціннішим даром Божим людині; за яких обставин можна втратити життя; вчити усвідомлювати, що оберігати життя є важливим завданням людини.
Перегляд файлу

Заняття з духовно-морального виховання

для старшого дошкільного віку

«Заповідь «Не вбивай». Святість людського життя»

Мета: Акцентувати увагу на збереженні людського життя,  показати його святість та

недоторканність. Формувати навички надання  допомоги в різних екстремальних ситуаціях. Формувати поняття, що життя є найціннішим даром Божим людині; за яких обставин можна втратити життя; вчити усвідомлювати, що оберігати життя є важливим завданням людини.

Матеріали: дитяча Біблія,  презентація або ілюстрації: Конституція, тематичні картинки про здоровий спосіб життя,  екстремальні ситуації.

Біблійні тексти:   Повторення Закону 5:17, 33.

(Повторення Закону 5:33)

 

Хід заняття:

(гарна презентація відповідно до вірша, або ілюстрації)

-         Життя — це найкраща казка,
У ній, що завгодно, завжди.
Та ти не пасуй, будь ласка,
А сміло по нім іди.
Бо ти на Землі — Людина
Й тобі відкривати світ.
І ти неповторна, єдина
З маленьких дитячих літ.

 Й повинна добро творити —
Для того у світ прийшла.
Та праведно, чесно жити...
А стежечка вдаль лягла
І кличе тебе до себе,
І сипле росу до ніг.
Веде нас до мрії, в небо
Й великих земних доріг.

-Діти, в якій державі ми з вами живемо?  А в нашій державі є закони – правила для усіх громадян  (дивимось презентацію або ілюстрації).

В  Конституції - Основному Законі нашої держави - ось що говориться про життя.

Розділ І, стаття 3: «Людина, її життя і здоров'я, честь, гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю»...

Розділ ІІ, стаття 27: «Кожна людина має невід'ємне право на життя.

Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов'язок держави - захищати життя людини.

Кожен має право захищати своє життя і здоров'я, життя і здоров'я інших людей від протиправних посягань».

-   Маленька дитина йде у світ, і вона повинна знати, що життя — це найвища цінність. Воно дається нам один раз і його треба гідно прожити. А для цього не потрібно набувати шкідливих звичок, які призводять до втрати найдорожчого — життя. Які ви знаєте шкідливі звички? (Відповіді дітей.) Так, шкідливих звичок є багато: паління, пияцтво, наркоманія, вдихання отруйних парів і газів.   Як ви гадаєте, для чого діти починають це робити? (Відповіді дітей.) Так, спочатку копіюють дорослих, щоб хизуватися перед іншими дітьми й виглядати дорослими. А ще тому, що не розуміють, якої шкоди завдають ці звички здоров’ю молодого організму. Діти не усвідомлюють того, що цих звичок неможливо позбутися, і стають їхніми рабами. Щоб не бути залежними від них, не треба їх набувати. Тоді життя буде цікавим і радісним, бо у світі є ще чимало непізнаного. Воно чекає саме на вас, щоб ви зробили відкриття. Можливо, хтось із вас повинен це відкриття зробити, а якщо ви цього не зробите, людство не зможе рухатися вперед, щоб жити краще. Тепер ви розумієте, яке важливе завдання чекає на вас, тому не піддавайтеся поганому впливові вулиці, не набувайте поганих звичок.

          -Пограємо в гру «Зроби  вибір». (Педагог пропонує картинки з корисними та шкідливими зображеннями, діти відповідно плескають в долоні або тупають.)

- Пригадайте, що треба знати, щоб вберегти своє життя в повсякденних ситуаціях. (Відповіді дітей.) Пригадайте, які служби можна викликати за номерами телефонів 101, 102, 103, 104, 112.

          -Ще треба знати і виконувати Правила дорожнього руху, протипожежної безпеки, вміти поводитися в екстремальних ситуаціях і не показувати «безглуздого геройства», яке може призвести до трагічних наслідків. А що таке «безглузде геройство»? (Відповіді дітей.) Це нерозумні вчинки деяких дітей, коли дитина вважає, що вона «герой». Наприклад, коли вилазить на височезне дерево просто так, щоб показати, що не боїться висоти, а потім зривається і падає. Або лізе на дах будинку, в підвал чи перебігає дорогу перед самісінькою машиною або перед потягом, або лізе на будівництво, де складені будматеріали. Або пірнає у невідомих місцях, а потім ламає шию. Скажіть, кому таке «геройство» потрібне? Це свідчить про те, що дитина не розуміє того, що життя — найвища цінність. І ніщо не може зрівнятися з ним. (розгляд відповідних ситуацій на ілюстраціях або у презентації)

-  Бережи свій одяг з нову, а життя весь час,
Бо воно одне у світі й неповторне в нас.
І не думай, що у світі ти на все мастак.
Втратити життя так легко, повернути ж як?

 Не геройствуй так безглуздо, бережи себе.
Бач, яке гаряче сонце й небо голубе!

 

    -  Що таке здоровий спосіб життя? Спосіб життя людини залежить від того, як вона відпочиває та працює, чим захоплюється, що їсть і п'є.

Людина веде здоровий спосіб життя, якщо вона не палить, не вживає алкогольних напоїв і наркотиків, щодня робить фізичну зарядку, стежить за чистотою свого тіла, доброзичливо ставиться до інших людей.  Ми вибираємо здоровий спосіб життя. Будемо дотримуватись режиму дня, правильно харчуватись, займатися фізкультурою, уникати стресів.

Руханка. Діти імітують рухи за змістом вірша.

Добре те, що сонце світить!
Добре те, що віє вітер!
Добре те, що цей ось ліс
Разом з нами ріс і ріс!
Добре те, що в нашій річці
Синя - не брудна вода!
І мене матуся рідна
Із садочку зустріча!
Добре бігати надворі!
Добре плавати у морі!
Добре гратися в садку!
Добре те, що я живу!

 

-А ще дуже важливо для кожної людини жити в гармонії з природою. Бо хто любить природу, той перебуває завжди у гарному настрої,  має бажання допомагати братам нашим меншим, плекає у своєму серці доброту, любов, ласку, щедрість і щирість, турбується про інших. І з людьми також треба жити у мирі та злагоді, тоді завжди у світі буде мир і спокій, не будуть розпалюватися війни, що несуть смерть і горе та забирають людські життя.

У світі зараз неспокійно: палають війни, гинуть люди. Людське життя втрачає цінність, бо на перше місце ставляться нафта, газ, золото для збагачення невеликої групи людей, а інші гинуть. Від того, що не завжди люди вміють домовитися між собою, від того, що не навчилися жити у злагоді, вони втрачають мир і спокій.

-Чудова книга Біблія, найкраща серед книг! Правила для людей написав в ній Бог, бо дуже любить нас. Заповідь - Не вбивай!

Життя з Богом нам щоб мати,

Треба, діти, не вбивати

Ні мурашечку малу,

Ані пташечку дзвінку,

Ані бджілку працьовиту,

Ані квіточку розкриту.

Не топчи і не вбивай!

Живи мирно й споглядай.

«Серце добре треба мати» -

Батько вчить мене і мати.

-В Біблії написано: «Усією тією дорогою, що наказав вам Господь, Бог ваш, будете ходити, щоб жили ви й було вам добре, і щоб довгі були ваші дні в Краї, що ви оволодієте ним».

Найвища в світі цінність — жити!
Йти вдаль по вранішній росі,
Сміятись, плакати, любити,
І дивуватися красі.
Яке це щастя в світі жити!
І відчувати смак життя.
Співати, мріяти, радіти,
Й летіти в світле майбуття.
Яке це щастя — в світі жити!

-Намалюємо для наших рідних подарунок, гарний малюночок. (Можна зробити аплікацію). Прослуховування пісні «Дивись ,яку любов нам дав Отець небесний наш», у виконанні гурту «Великодні зернятка». https://mp3fm.top/song/84621936/Ya_Bozha_ditina_Malenk_nash_ruchki_Hristiyanskij_sajt_Golub_MIRU/

Заняття розробила

 вихователь-методист ЗДО № 4

м.Южного Одеської області

Оборіна Тетяна Володимирівна

docx
Додано
11 квітня
Переглядів
36
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку